EKSBAKS
Xbox Fan Platformu
Ana Sayfa Game Pass Xbox Game Pass Ultimate Nedir?

Xbox Game Pass Ultimate Nedir?

yazan HJ80TR
1128 görüntülenme

Xbox Game Pass Ultimate; Microsoft’un Xbox One, Xbox One S ve Xbox One X için sunduğu, içerisinde Xbox Live Gold ve Game Pass hizmetlerinin bulunduğu bir hizmettir. Yani Xbox Game Pass Ultimate’in ne olduğunu anlamak için içinde barındırdığı hizmetlerden bahsetmek gerekmektedir.


Xbox Live Gold

Öncelikle Xbox üzerinde çevrimiçi oyun oynamak istiyorsanız bu hizmeti satın almanız gerekmektedir. Live Gold ile çevrimiçi oyun oynayabilmenin dışında bulut hizmeti ile beraber kayıtlı oyun dosyalarınıza ulaşabilir, aylık olarak ücretsiz şekilde 2 ila 4 arası oyuna sahip olabilir, konsol mağazasında oyunlardan önce çıkan demolara ve bazı oyunlar için erken erişim hakkına sahip olabilir ve son olarak Live Gold üyelerine özel olan indirimlerden yararlanabilirsiniz. Fiyat olarak aylık 29₺ olan hizmet senelik olarak 179₺’ye alınabiliyor. Bu arada, bu fiyatlar geçtiğimiz günlerde %50 indirimli güncel hali.


Xbox Game Pass

Game Pass, Xbox konsolların tercih edilmesindeki en önemli etmenlerden. Hizmet, güncel döviz kuru düşünüldüğünde yüksek fiyatlardaki oyunları, abonelik sistemi ile uygun fiyata oyunculara sunmakta. Şu anda aylık 59₺’ye sahip olunabilen Game Pass, kütüphanesinde 200’ün üzerinde oyun barındırmaktadır. Hatta bu oyunların arasında henüz 6 Eylül’de çıkmış olan Xbox’ın bayrak taşıyıcısı oyun serisinden Gears 5 de bulunmakta.


Xbox Game Pass Ultimate yukarıda belirtilen tüm özellikleri içinde kapsamaktadır. Servisin amacı, oyun paketlerindeki mantık gibi birden çok hizmeti, ayrı ayrı yüksek ücretler ile sunmak yerine uygun fiyat ile beraber bir arada sunmaktır. Şu anda süren kampanya ile beraber Game Pass Ultimate bir ay için 5,90₺, iki ay için 11,8₺ fiyat ile sunulmaktadır. İki aylık kullanım bittikten sonra fiyat aylık olarak 44,90₺ olmaktadır. Hizmetin avantajından bahsetmek gerekirse, indirimli Live Gold fiyatı göz önüne alındığında, Game Pass de dahil olmak üzere iki hizmetin toplam aylık ücreti 88₺ tutuyor ki bu toplam ücret neredeyse Game Pass Ultimate fiyatının iki katı. Bununla paralel olarak Game Pass Ultimate, Xbox One kullanıcıları için en avantajlı hizmet diyebiliriz.

Tüm Xbox Game Pass Oyunları yazımıza göz atmayı unutmayın.

Xbox Game Pass Ultimate mağaza sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı Bilgi