EKSBAKS
Xbox Fan Platformu
Ana Sayfa Xbox Xbox Series X: En Güçlü Yeni Nesil Konsol

Xbox Series X: En Güçlü Yeni Nesil Konsol

yazan HJ80TR
110 görüntülenme

Oyunlar hepimizde silinmez bir iz bırakıyor. En sevdiğimiz kahramanlarla oynadığımız destansı hikayelerden ve evrenlerden, yoğun rekabet, zafer ve yenilgi sıcaklığına kadar. Dünya çapında bir topluluk olarak elde ettiğimiz ortak başarılar sayesinde oyunlar bizi bir araya getiriyor.

Şu anda dünyanın dört bir yanından binlerce geliştirici, birçoğu yalnızca Xbox Series X’in gücü ve yeniliği ile gerçekleştirilebilen yeni nesil oyunları geliştiriyor. Halo Infinite liderliğindeki 15 Xbox Game Studios ekibimiz iş başında: Xbox tarihinin en büyük ve en iyi münhasır serisini yaratmak. Yakında Xbox Series X için geliştirilmekte olan yeni oyunların çoğunu göstermekten heyecan duyuyoruz.

Oyun Mirasını Koruma

Oyuncular olarak, oyun miraslarımızı korumanın ve onlara saygı duymanın ne kadar önemli olduğunu da biliyoruz. Favori oyunlarınız ve franchise’larınız, ilerlemeniz ve başarılarınız ve oyun yoluyla yarattığınız arkadaşlıklar ve topluluklar, nesiller boyunca sizinle birlikte olacak. Sadece bu da değil, en sevdiğiniz oyun aksesuarları ve çevre birimleri de sizinle birlikte gelişecek.

Amacımız Xbox Series X ile dört nesildir Xbox’ta oynanan oyunların en iyi sürümlerini güçlendirerek oyunculara sunmak. Bu ilkeler 1. günden beri bizim için çok önemliydi ve tasarım kararlarımızın çoğunu etkiledi. Şimdiye kadarki en güçlü ve geriye uyumlu konsolumuzu geliştirmeye çalışıyoruz.

Uyumluluk Yolculuğu

Geriye uyumluluk yolculuğumuz, Xbox 360 Geriye Dönük Uyumluluğun E3 2015’te Xbox One’a duyurulmasıyla başladı. En sevdiğim Xbox 360 oyunlarından biri olan Final Fantasy XIII’ye girmenin ve kaldığım yerden hemen devam etmenin ilk büyülü deneyimini açıkça hatırlıyorum. Yıllar önce, hiç zaman geçmemiş gibi. Hemen o özel zamana ve oyun yoluyla yaptığım tüm harika anılara ve kişisel bağlantılara geri gittim. Toplumun enerjisi ve tutkusu bizi bugüne kadar motive etmeye devam ediyor.

Endüstrinin önde gelen içerik oluşturucularıyla muazzam miktarda sıkı çalışma, teknik yenilik ve ortaklık sayesinde yalnızca Xbox One’a 500’den fazla Xbox 360 oyunu getirdik. Xbox One’daki mevcut oyun kataloğunuzu korumak ve geliştirmek için yenilikçi yollar arayan ekip şimdi Xbox Series X ile yeniden doğacak.

Temel sistem ve yonga mimarileri nesiller boyunca ilerledikçe geriye uyumluluğu sürdürmek büyük bir teknik zorluk oluşturmaktadır. Geliştiriciler, oyuncularına en iyi deneyimi sunmak için oyunlarını bir konsolun benzersiz yeteneklerine ve performansına göre son derece optimize eder. Xbox Series X’i en uyumlu konsolumuz haline getirmek için özel işlemcinin tasarımında önemli yeniliklerin yanı sıra yeni nesil platformumuzun kalbindeki Xbox işletim sisteminin ve hipervizörün benzersiz tasarımına ihtiyaç duyuldu.

Yorum Gönder

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı Bilgi