EKSBAKS
Xbox Fan Platformu
Ana Sayfa Xbox Xbox Series X: En Güçlü Yeni Nesil Konsol

Xbox Series X: En Güçlü Yeni Nesil Konsol

yazan HJ80TR
57 görüntülenme

Tüm Oyunlar Xbox Series X’te Daha İyi Oynayın

Oyuncular sadece tüm bu oyunları geçmişten oynayamakla kalmayacaklar , aynı zamanda her zamankinden daha iyi oynayacaklar. Geriye dönük uyumlu oyunlar, CPU, GPU ve SSD’nin tüm gücüyle çalışan Xbox Series X donanımında yerel olarak çalışıyor. Destek modu yok, downclocking yok, geriye dönük uyumlu her oyun için Xbox Series X’in tam gücü var. Bu, tüm oyunların orijinal olarak tasarlandıkları en yüksek performansta, orijinal lansman platformlarında gördüklerinizden çok daha yüksek performansla çalıştığı anlamına gelir.

Takım, oyun deneyiminizi geliştirmek için sadece donanım performansına güvenmekle kalmadı. Xbox Series X, platformun oyunlara otomatik olarak HDR desteği eklemesini sağlayan yenilikçi bir HDR tekniği ile geliyor. Bu, teknik olarak oyunun performansı üzerinde negatif sıfır etki ile HDR’yi etkinleştirmemize izin veriyor. Ayrıca HDR’yi Xbox 360’a ve neredeyse 20 yıl önce geliştirilen orijinal Xbox oyunlarına da uygulayabiliriz.

Ek olarak, yeni Hızlı Devam özelliği yalnızca yeni oyunlarla çalışmakla kalmayıp, geriye dönük uyumlu oyunlarda da etkinleştirilebilir. Hızlı Devam, oyuncuların kaldığı yerden, birden fazla oyunda kaldığı yerden devam etmesini sağlar ve oyuncuların anında eğlenceye geri dönmelerini mümkün kılar.

Tüm bu ilerlemeler platform düzeyinde gerçekleşir ve oyun geliştiricilerinden ek çalışma gerektirmez.

Xbox Series X: En Güçlü Yeni Nesil Konsol

Oyun Koruma Sanatının Gelişimi

Uyumluluk ekibi Xbox One X ile başlayarak, eski oyunların geliştirildikleri tarihten itibaren mümkün olandan daha fazla geliştirmek için birçok yenilikler geliştirdi. Oyunların 4K’ya kadar yükseltilmiş çözünürlüklerle oynanmasını sağlayan Heutchy yöntemi gibi teknikler veya son görüntü kalitesini artırmak için anizotropik filtreleme uygulamak bu klasik oyunları her zamankinden daha iyi modern standartlara getiriyor.

Xbox Series X’in tüm ek gücü ve ilerlemeleriyle, uyumluluk ekibi oyunların geliştirilmesinin sınırlarını zorlamak için yeni yeteneklere sahip gerçek bir konsol gücüne sahip. Uyumluluk ekibi, geliştiricilerin sanatsal niyetine ve vizyonuna saygı duymaya devam ederken, daha fazla oyunun yüksek çözünürlüklerde ve görüntü kalitesinde çalışmasını sağlayan yepyeni teknikler icat etti. Ayrıca, 30 fps’den 60 fps’ye veya 60 fps’den 120 fps’ye kadar çok sayıda oyunun kare hızını iki katına çıkarma da dahil olmak üzere tamamen yeni standartlar oluşturuyoruz.

Ekip ayrıca uyumluluk programına eklenmesini istediğiniz oyunlarla ilgili topluluktan geri bildirimleri dinlemeye devam ediyor. Oyunları geriye uyumluluğa eklemek, genellikle teknik ve lisanslama zorluklarıyla beraber gelir. Ancak ekip oyun mirasımızı korumaya devam etmek için elinden gelen her şeyi yapmaya kararlıdır.

Xbox Series X’in lansmanına yaklaştıkça sizinle daha fazla paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Xbox One Açık Nat Rehberi

Alakalı Yazılar

Yorum Gönder

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı Bilgi